Sistemi satın aldıktan sonra süreç nasıl işler?

İlk olarak sipariş formunda belirttiğiniz alan adı (domain) sizin adınıza tahsis edilir. Seçtiğiniz tasarım bu alan adı içerisine kurularak web siteniz gün içinde aktifleştirilir. Web siteniz aktifleştikten sonra web sitenizin yönetim paneline girip web sitenizi oluşturmaya başlamanız için gerekli bilgiler (yönetim paneline nereden gireceğiniz, kullanıcı maili ve şifreleriniz) tarafınıza sms ve mail olarak gönderilir. Web sitenizin paneline giriş yaptıktan sonra web sitenizdeki gerekli düzenlemeleri yaparak web sitenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. İçeriklerinizi web sitenize yüklerken kullanım kıllavuzu ve kullanım videoları size yardımcı olacaktır. Kullanım kılavuzu dışında hertürlü soru ve sorununuz için destek talebi oluşturabilir, hazirsitesihirbazı yetkilileri tarafından destek alabilirsiniz.

Sistemi havale - eft yoluyla nasıl satın alırım? Ödeme yaptıktan sonra bir sorunla karşılaşır mıyım?

Sipariş formundaki bilgileri doldurup havale ile satın al ekranına geldiğiniz zaman karşınıza hesap numaralarımız ve sipariş numarası çıkar. Seçtiğiniz hizmetin kdv dahil olan tutarını hesabımıza yatırmanız ve bu işlemi gerçekleştirirken, sipariş numarasını havale ya da eft yaparken açıklama bölümüne girmeniz yeterlidir. Sipariş numarasının açıklama bölümüne girilmesi ile ödemenin sizin siparişinize ait olduğunu anlıyoruz. Bunun için sipariş numarasına dikkat edilmelidir. Sipariş numarası, havale yaparken açıklama bölümüne yazılamayacak durumda ise (örneğin ATM ‘den ödeme yapabilirsiniz ve açıklama yazamayabilirsiniz) havale yaptığınız tarihi, gün ve saat şeklinde sipariş numaranızla beraber bize mutlaka bildirmeniz gerekmektedir.

Sistemi kredi kartı ile nasıl satın alırım?

Henüz kredi kartı ile ödeme seçeneği aktif değildir.

Domainim (alan adım) zaten var. Bu domaini kullanabilir miyim?

Evet, mevcut domaininizi kullanabilirsiniz. ”Web Sitesi Bilgi Formu” ekranından “Alan adı olarak ne istiyorsunuz?” sorusuna mevcut olan alan adınızıda yazabilirsiniz. Daha sonra domaini satın aldığınız yere üye girişi yaparak dns adreslerini bizim sunucularımıza yönlendirme yapmanız yeterli olacaktır. (ns1.serverplus.biz ns2.serverplus.biz) Bu yönlendirmeyi yaptıktan sonra alan adınızın sunucularımıza yönlenme süresi, alan adını satın aldığınız firmanın çalışma hızına göre değişmektedir. Bu işlem basit bir işlemdir, ortalama olarak bu değişikliği talep ettiğiniz andan itibaren, 1 saat içerisinde güncelleme yapılması gerekir. Alan adınız bize yönlendikten sonra kurulum işleminiz hemen başlar ve web siteniz gün içerisinde kurulur. Domain size ait olduğu için bize ekstra domain ücreti ödemezsiniz ve yıllık domain ücretini domain aldığınız firmaya ödersiniz.

Hosting'im var. Alan adım uzantılı mailleri de bu hosting üzerinden kullanıyorum. Kendi hostingimi kullanmaya devam edebilir miyim?

Kullanıcılarımıza destek verebilmek için ve kod güvenliğimiz açısından kendi sunucularımız dışında başka sunuculara kurulum yapamıyoruz. Ancak mevcut bir hostingten, ilgili alan adınız uzantılı mailler kullanıyorsanız, alan adını dns yönlendirmesi yerine ip yönlendirmesi yaparak maillerinizi o hosting üzerinden kullanmaya devam edebilirsiniz. Böylece maillerinizi önceki hostinginizde web siteniz ise serverplus.biz sunucuları içerisinde yer alacaktır.

Satın aldığım sitenin hosting ve trafik limitlerini geçersem ne olur?

Satın aldığınız sitede hosting ve trafik boyutlarını ve o ana kadar ki kullandığınız boyutu panelden görebilirsiniz. Hosting ve trafik alanını geçmeye yaklaştığınız zaman aynı fiyatlardan ekstra arttırımlar yapabilirsiniz. Ancak yine de bunu dikkate almazsanız – görmezseniz paket boyutlarınızı aştığınız zaman biz size önce mail daha sonra telefon yoluyla durumu bildirip, paket arttırmanız gerektiğini hatırlatırız. Böyle bir durumda (paketinizi aşarsanız) içerikleriniz 1 hafta boyunca saklanır ve siteniz kapatılmaz. 1 hafta sonunda paket arttırım işlemini hala yapmadıysanız web siteniz aldığınız paket boyutlarında sınırlandırılır ve sitenize veri girişi durdurulur.

Kendi domainim (alan adım) uzantılı mailler açıp kullanabilir miyim?

Evet, istediğiniz kadar mail adresi açabilirsiniz. Web sitenizin yönetim panelindeki E-Posta bölümünden kendi alan adınız uzantılı mail adresi alabilir, bu mailleri outlook, webmail ya da başka sistemler üzerinden kullanabilirsiniz. Maillerin kotası hosting boyutunuzla entegre çalışmaktadır. Yani silinmeyen ve gelen kutusunda biriken maillerin kapladığı alan, satın aldığınız hosting miktarından düşmektedir.

Satın aldığım web sitesi arama motorlarında (google, yandex vb) ilk sayfada - ilk sıralarda çıkar mı?

Arama motorlarında üst sıralarda çıkabilmek için sizin çıkmak istediğiniz anahtar kelimelerin hit’i yani nekadar değerli olduğu çok önemlidir. Örneğin otomobil galeriniz var ve ”satılık arabalar” yazıldığında üst sıralarda hatta ilk sayfada çıkmak istiyorsunuz. Sizlerinde tahmin edeceği gibi bu tarz anahtar kelimeler çok değerlidir ve bu tarzda birçok web sitesi mevcuttur. Bazı web siteleri 90’lı yıllarda bile kurulmuş olabilir. Kısacası alan adının eskimesi çok önemlidir. Çok rakip varsa önlerde yer bulmak zor. Ya da tersten baktığımızda çok spesifik bir iş yapıyorsunuz ve anahtar kelimeniz çok değerli değil. Rakipler az. Bu şartlar üst sıralarda olma ihtimalinizi arttıracaktır. Ya da firma isminiz yazıldığında çok büyük ihtimalle ilk sıralarda yerinizi alacaksınız. Çünkü sizin firma isminizden başka firmaların olması zayıf ihtimal, yani rakip az. Tabiki eskimek ve rakiplerin çokluğu çok önemli etmenler. Ancak bunlar dışında da parametrelerde var elbette. İçerikleri güncel tutmak, özgün içerikler, sayfa başlıklarının etkin kullanımı bunlardan bazıları. Sistemimiz yazılırken bu konular dikkate alınmış, sistem bu şekilde kodlanmıştır. Bu bağlamda yönetim panelimizde anahtar kelimeleriniz diye bir bölüm bulunmaktadır. Arama motorlarının buraya yazılan kelimelerle, web sitenizi ilişkilendirme işlemi daha kısa sürede olacaktır. Sistemimiz bu konuda farklı sistemlere göre oldukça başarılıdır. Ancak bu kadar farklı faktörün bulunduğu bir ortamda, herhangi bir sırada çıkma garantisini vermeyi hiçbir firmanın veremeyeceği gibi bizlerde malesef veremiyoruz.

Hizmete sunduğunuz web siteler Yeni Türk Ticaret Kanunu'na uygun mudur?

Evet tüm tasarımlarımız Yeni Türk Ticaret Kanunu’na uygundur. Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun web siteleriyle ilgili maddesi, bilonçolarınızı ve sektörünüze göre farklılık gösterebilecek detayları web sitenizde güncel bir şekilde yayınlamaktan ibarettir.

Web sitemi aldıktan sonra beğenmezsem iade edip verdiğim ücreti geri alabilir miyim?

Satın aldığınız hizmeti, geri dönüşümü mümkün olmayan hizmetler (domain ücreti ve içerik yerleştirme opsiyonu, kurulum ücreti) hariç 3 gün içinde iade edip verdiğiniz ücreti geri alabilirsiniz. Alan adınız (domain) zaten varsa ve içerik yerleştirme opsiyonu satın almadıysanız kurulum ücreti düşüldüğü zaman ücretinizin neredeyse tamamını geri alabilirsiniz.

Panelde göremediğim ekstra isteklerim var. Bunları sağlayabilir misiniz?

Sunduğumuz web siteleri, hazır şablonlar ve belirli modüllerden oluşmaktadır. Bunlar dışında farklı istekleriniz için öncelikle isteğinizin mevcut satın aldığınız sitenize yapılabilirliğini kontrol etmemiz gerekir. Yapılabilecek talepler, talebin zorluğuna – iş gücüne göre ekstra ücretlendirilir veya ücret talep edilmez. Bu tarz talepleriniz için bizimle irtibata geçiniz.

Web sitemi nasıl izleyebilirim, kaç kişi girmiş çıkmış, nezaman girilmiş gibi detaylı raporları nasıl alabilirim?

Bu konuda en detaylı raporları anlık olarak alabileceğiniz yer ”Google Analytics” dir. Gmail hesabınızdan Google Analytics’e ücretsiz üye olup, oradan alacağınız kodu yönetim panelinizde ilgili bölüme girmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemlerden sonra dilediğiniz zaman Google Analytics’e üye girişi yapıp anlık, günlük, haftalık, aylık detaylı raporlar alabilirsiniz.

Yazılımınız, süreklilik, güvenlik ve gizlilik hakkında bilgi verir misiniz?

Yazılımımız içerik yönetim sistemleri arasında en gelişmiş olan WordPress sistemidir ve yönetim paneli Türkçe’dir. Web sitenizin sürekliliği (sürekli erişilebilir olması) ve güvenliği firmamızın sorumluluğundadır. Satın alma işlemi esnasında vermiş olduğunuz kişiler bilgileriniz ise (örneğin iletişim bilgileriniz ya da oluşturduğunuz hazirsitesihirbazi.com üyelik şifreleriniz) 3. kişi ve kurumlarla kesinlikle paylaşılmayıp, sadece gerekli bilginin niteliğine göre sınırlandırılmış biçimde konuyla ilgili hazirsitesihirbazi.com çalışanları tarafından görülebilir.

Web siteme reklam alabilir miyim?

Evet web sitenize reklamlar ekleyebilirsiniz. Fakat sitelerinize fazla reklam eklemenizi önermiyoruz çünkü sayı olarak fazla reklamlar sitenizin görselliğini bozduğu gibi mobil kullanımlarda da sıkıntı yaratabiliyor. Reklam eklemek istediğiniz taktirde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

com.tr uzantılı alan adı alabilir miyim?

com.tr uzantılı bir domain adresi alabilmek için bazı belgeler gerekmektedir. Eğer web sitesi kişisel bir web sitesi olacaksa, isim ve soyisim alan adı olarak kullanılacaksa, kimlik fotokopisini mail atmanız yeterlidir. Ancak bu web sitesi firma için yapılacaksa şahıs firmaları için, vergi levhası ile birlikte ticaret odasına sicil kaydınız gerekmekte (ticari sicil gazetesi) ve istenilen alan adının ismi ticari ünvanınızla, yani kaşenizde yer alan ünvanla birebir aynı olmalıdır. Eğer limited ya da anonim şirket iseniz, yine şirket ünvanı ile alan adınızın birebir aynı olması, vergi levhası, faliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi gerekmektedir. Eğer alan adınız, firma ünvanınız ile uyuşmuyorsa o alan adında geçen ismin size ait bir marka olması, dolayısıyla marka tescilinin bulunması şarttır. Bu şartlar karşılanıyorsa, gerekli belgelerin mail atılması ve tarafınıza gönderilecek alan adı tahsis formunun doldurulması durumunda com.tr uzantılı alan adı alabilirsiniz. com.tr uzantılı alan adlarının onaylanma süreci 2-5 gün arasında değişmekte olup web siteniz, onay alındıktan sonra kurulacaktır.